Saturday 25 November 2023
Premier Division
14:00
CMB
-
Dylan Winstanley 22'
-
Kyle Hynes 32'
-
Dan Crook 45'
-
Anthony Hough 58'
-
Charlie Scholes 82'
5 - 2
Full time
Milnthorpe Corinthians
-
Scott Singleton 65'
-
Jamie Looker 88'
14:00
Fulwood Amateurs
-
Noah Hindley 37'
-
Spencer Lucas 74'
-
Spencer Lucas 80'
-
Layton Kirnon 86'
4 - 0
Full time
14:00
Hurst Green
-
Jake Lloyd 35'
-
Jordan Monk 56'
-
Tom Divver 70'
-
Harvey Monk 85'
4 - 3
Full time
Blackpool Wren Rovers
-
Ric Seear 12'
-
Kian Makepeace 25'
-
Kian Makepeace 37'
14:00
Poulton
-
Reece Russell 19'
-
Mitch Cheetham 35'
2 - 1
Full time
14:00
Slyne with Hest
-
Josh Cunningham 3'
(Pen)
-
Josh Cunningham 24'
-
Jack Ireland 51'
-
Josh Cunningham 55'
(Pen)
4 - 2
Full time
Turton
-
Ricardo Pembele 25'
-
Callum Hardman 31'
14:00
Thornton Cleveleys
-
Lewis Walmsley 57'
-
Dom Richie 66'
2 - 1
Full time
Division 1
14:00
Chipping
-
Ethan Edmudson 6'
-
Ethan Edmudson 41'
-
Gary Knight 60'
-
Declan Hardacre 70'
-
Declan Hardacre 75'
5 - 1
Full time
14:00
1 - 3
Full time
Ulverston Rangers
-
Sam Pinnegor 5'
-
Jack Milburn 27'
-
Jack Milburn 66'
14:00
Hesketh Bank
-
Sebastian Bailey 86'
-
Sebastian Bailey 89'
2 - 1
Full time
14:00
0 - 2
Full time
Carnforth Rangers
-
Joe Jobling 13'
-
Joe Jobling 90'
Division 2
14:00
Astley and Buckshaw
-
Scott Hammill 51'
-
Danny Cooper 89'
2 - 2
Full time
Pause United
-
Asa Stone 69'
-
Ben Secker 77'
14:00
Freckleton
-
Courtney Skerritt 20'
-
Courtney Skerritt 26'
-
Courtney Skerritt 54'
-
Callum Williams 61'
-
Joe Bentley 85'
-
Keifer Cunningham 92'
6 - 3
Full time
Stoneclough
-
Ross Wakefield 3'
-
Ross Wakefield 24'
-
Ross Wakefield 40'
14:00
Garstang Res
-
Tom Graham 12'
-
Tom Graham 45'
-
Owen Pye 79'
3 - 0
Full time
14:00
Storeys
-
Ryan Yates 18'
-
Joe Wareing 45'
-
Joe Wareing 51'
-
Josh Draycott 53'
-
Joe Wareing 67'
-
Matthew Poole 78'
(Pen)
-
Joe Wareing 81'
-
Joe Wareing 83'
8 - 0
Full time
14:00
1 - 2
Full time
Euxton Villa Res
-
Alan King 40'
-
Stuart McDonald 45'
Division 1 Reserve
Division 2 Reserve
14:00
Milnthorpe Corinthians Res
-
Will Booth 84'
-
Will Booth 88'
-
Tom Ladds 91'
3 - 3
Full time
Hesketh Bank Res
-
Owen Cuerden 30'
-
Craig Bamber 68'
-
Joe Stead 93'
14:00
0 - 2
Full time
Haslingden St Mary's Res
-
James Goodyear 1'
-
Tom Brierley 25'
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP A
14:00
Blackpool Wren Rovers Res
-
Ellis Wilson 7'
-
Ellis Wilson 11'
-
Ellis Wilson 43'
-
Jordan Wood 53'
-
Robbie Hulme 73'
-
Harvey Walford 85'
-
Harvey Walford 90'
7 - 0
Full time
Richardson Cup 23-24 - 2nd Round
Burscough Richmond win 4 - 2 on penalties.
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP C
Lancashire Amateur Cup 23-24 - 3rd Round
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP B
14:00
Tempest United Res
-
Mitchell Davenport 15'
-
Jude Platt 38'
-
James Dean 66'
-
Nick Skelly 89'
-
Nick Skelly 91'
5 - 1
Full time
Saturday 18 November 2023
Premier Division
14:00
Thornton Cleveleys
-
Brett Dawson 11'
(Pen)
-
Own Goal 27'
-
Jordan Beavers 45'
-
Daniel Stoney 64'
4 - 1
Full time
Division 1
Division 2
Division 1 Reserve
14:00
P - P
Blackpool Wren Rovers Res
14:00
Thornton Cleveleys Res
-
Sam Cross 25'
-
Harry Fryer 33'
-
Harry Fryer 68'
-
Tommy Dollin 90'
4 - 1
Full time
Division 2 Reserve
14:00
Fulwood Amateurs A
-
Kyle Finch 60'
-
Max Botes 75'
2 - 2
Full time
Milnthorpe Corinthians Res
-
Will Booth 29'
-
Own Goal 38'
Lancashire Amateur Shield 23-24 - 3rd Round
Richardson Cup 23-24 - 2nd Round
Saturday 11 November 2023
Premier Division
14:00
Cleator Moor Celtic
-
Ellis Trotter 69'
-
James Bell 90'
2 - 0
Full time
14:00
0 - 2
Full time
Turton
-
Bobby Carter 67'
-
Bobby Carter 78'
(Pen)
14:00
Slyne with Hest
-
Liam Birch 5'
-
Will Sharkey 13'
-
Anthony Peters 28'
3 - 6
Full time
Poulton
-
Max Landless 33'
-
Billy Joyce 36'
-
Ryan Charnley 39'
-
Ryan Charnley 43'
-
Mitch Cheetham 45'
-
Danny Morris 73'
14:00
Thornton Cleveleys
-
Brett Dawson 10'
-
Brett Dawson 50'
-
Brett Dawson 55'
-
Jordan Beavers 67'
-
Oliver Wilkinson 70'
-
Dom Richie 74'
-
Dom Richie 83'
7 - 0
Full time
Division 1
14:00
Eagley
-
Kieran Sisson 24'
-
Kieran Lomax 82'
-
Kieran Lomax 90'
3 - 2
Full time
Hesketh Bank
-
Jordan Smethurst 11'
-
Matthew Low 27'
14:00
Kendal County
-
Jay Hayton 25'
-
Jay Hayton 32'
2 - 2
Full time
Carnforth Rangers
-
Joe Wilkinson 15'
-
Ben Blackburn 38'
Division 2
14:00
Astley and Buckshaw
-
Lucas Gornall 20'
-
Jamal John 33'
2 - 3
Full time
Storeys
-
Matthew Poole 60'
-
Matthew Poole 69'
-
Matthew Poole 74'
14:00
Charnock Richard Res
-
Own Goal 9'
-
Fenton Davies 36'
-
George Rose 47'
3 - 2
Full time
Stoneclough
-
Austin Almond 60'
-
Chris Kilpatrick 64'
14:00
1 - 3
Full time
Dalton United
-
Robbie Sanderson 60'
-
Jordan Chubb 70'
(Pen)
-
Jordan Chubb 89'
14:00
Kendal United
-
Jonny Voortman 3'
-
Jonny Voortman 21'
-
Matthew Kennedy 62'
3 - 0
Full time
Division 1 Reserve
14:00
Hurst Green Res
-
Oliver Wheatcroft 60'
-
Scott Craven 63'
2 - 2
Full time
Eagley Res
-
Nav Hussain 32'
-
Jordan Hibbert 50'
14:00
Poulton Res
-
Rob Douglas 21'
-
Deontay Atkinson 47'
2 - 5
Full time
Blackpool Wren Rovers Res
-
Liam Wenman 8'
-
Liam Wenman 33'
-
Steve Betteridge 45'
-
Steve McEwan 78'
(Pen)
-
Liam Wenman 94'
Division 2 Reserve
14:00
0 - 2
Full time
Chipping Res
-
Kieron Smithson 18'
-
Zach Wilson 65'
Lancashire Amateur Shield 23-24 - 3rd Round
Wyre Villa win 4 - 2 on penalties.
Richardson Cup 23-24 - 2nd Round
14:00
CMB
-
Charlie Scholes 33'
-
Dylan Winstanley 52'
-
Charlie Scholes 60'
-
Ben Thornton 75'
-
Dan Crook 82'
(Pen)
5 - 1
Full time
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP C
14:00
Carnforth Rangers Res
-
Will Meade 32'
-
Josh Hadwin 74'
2 - 1
Full time
Milnthorpe Corinthians Res
14:00
Hesketh Bank Res
-
John Stead 53'
-
Kacper Ganczarski 86'
2 - 2
Full time
Haslingden St Mary's Res
-
Sam Gammack 3'
-
Michael Woodvine 42'
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP B
14:00
1 - 3
Full time
Rossendale Res
-
Jack Mounsey 15'
-
Jack Mounsey 25'
-
Jack Mounsey 45'
14:00
Turton Res
-
Ryan Hulme 12'
-
Zac Quaal 34'
2 - 0
Full time
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP A
14:00
Freckleton Res
-
Callum Williams 4'
-
Lewis Masters 12'
-
Samson Ogundaisi 28'
-
Aaron Fleming 57'
-
Callum Alexander 64'
5 - 2
Full time
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP D
14:00
Lostock St Gerards Res
-
Adam Whittaker 36'
-
Adam Whittaker 37'
-
Adam Whittaker 70'
-
Ian Marsden 88'
4 - 1
Full time
Wednesday 8 November 2023
Division 2
Saturday 4 November 2023
Premier Division
14:00
Blackpool Wren Rovers
-
Ben Duffield 65'
-
Carnen Dawson 78'
2 - 1
Full time
14:00
Hurst Green
-
Nick Hepple 17'
-
Cuan Bradley 32'
-
Jordan Monk 38'
-
Charlie Collinge 50'
-
Jordan Monk 85'
5 - 3
Full time
Fulwood Amateurs
-
Spencer Lucas 12'
-
Will Sim 42'
-
Will Pitt 65'
14:00
Thornton Cleveleys
-
Brett Dawson 38'
-
John Frazer 45'
2 - 1
Full time
14:00
0 - 4
Full time
Lostock St Gerards
-
Andrew Leggett 11'
-
Olly Evans 23'
-
John-Jo Morris 43'
-
Andrew Leggett 89'
Division 1
14:00
Askam United
-
Sam Taylor 45'
-
Joe Tindall 75'
-
Aiden Pearson 84'
3 - 3
Full time
Millom
-
Jamie Pattinson 19'
-
Jamie Pattinson 54'
-
Jamie Pattinson 89'
14:00
Chipping
-
Jack Fletcher 24'
-
Gary Knight 38'
-
Own Goal 52'
-
Gary Knight 56'
-
Gary Knight 62'
5 - 1
Full time
14:00
1 - 2
Full time
Lytham Town
-
Billy Bould 60'
-
James McCulloch 80'
14:00
1 - 3
Full time
Kendal County
-
Jay Hayton 27'
-
Jay Hayton 56'
-
Jack Brench 75'
Division 2
14:00
Caton United
-
Own Goal 22'
-
Edward Harrison 79'
2 - 2
Full time
Stoneclough
-
Austin Almond 54'
-
Austin Almond 58'
14:00
Galgate
-
Reece Christopher 11'
-
Kieran Carpenter 17'
-
Reece Christopher 26'
-
James Andrews 60'
-
Liam Painter 82'
-
Liam Painter 86'
6 - 2
Full time
Dalton United
-
Robbie McMurdo 9'
-
Robbie Sanderson 85'
14:00
0 - 2
Full time
Garstang Res
-
Tom Graham 65'
-
Luke Williams 73'
Division 1 Reserve
14:00
Fulwood Amateurs Res
-
Alex Smithson 1'
-
Own Goal 20'
-
Noah Hindley 46'
-
Dylan Jackson-Cooney 90'
4 - 4
Full time
Turton Res
-
Cole Exley 15'
-
Cole Exley 60'
-
Cole Exley 75'
-
Callum Higson 80'
Division 2 Reserve
14:00
0 - 2
Full time
Haslingden St Mary's Res
-
Sam Gammack 37'
-
Charlie Howard 58'
Westmorland Senior Cup 23-24 - 1st Round
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP D
14:00
Lostock St Gerards Res
-
Damien Green 40'
-
Ian Marsden 50'
-
Damien Green 52'
-
Jonny Wilding 60'
-
Ian Marsden 70'
-
Toby Atherton 85'
6 - 3
Full time
Hurst Green Res
-
Scott Craven 24'
-
Luke Conti 75'
-
Luke Conti 78'
Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP B