Results

Saturday 30 September 2023

Premier Division

15:00
Blackpool Wren Rovers
0 - 1 Full time
Cleator Moor Celtic
  • Luke Close 13' (Pen)
15:00
Burscough Richmond
  • Michael Galliers 57'
  • Jordan Lord 91'
2 - 1 Full time
Rossendale
  • Luke Simpson 8'
15:00
CMB
  • Charlie Scholes 2'
  • Christian McCrory 73'
  • Dylan Winstanley 81'
  • Christian McCrory 91'
4 - 1 Full time
Thornton Cleveleys
  • Own Goal 42'
15:00
Coppull United
  • Greg Brickell 3'
  • Jimmy McIver 15'
  • Greg Brickell 28'
  • Taylor Brickell 30'
  • Taylor Brickell 55'
  • Greg Brickell 70'
6 - 1 Full time
Slyne with Hest
  • William Sharkey 46'
15:00
Milnthorpe Corinthians
  • Craig Ronald 44'
  • Craig Ronald 72'
  • Reece Pearce 77'
3 - 0 Full time
Poulton
15:00
Tempest United
  • Tom Booth 20'
  • Sam Parkinson 37'
  • Sam Parkinson 42'
  • Sam Parkinson 44'
  • George Scott 60'
  • Sam Parkinson 70'
6 - 2 Full time
Whitehaven
  • Owen Woodburn 15'
  • Brad Harrison 30'
15:00
Turton
  • Ricardo Pembele 63'
  • Ricardo Pembele 78' (Pen)
2 - 4 Full time
Fulwood Amateurs
  • Jonty McDonald 41'
  • Jonty McDonald 57'
  • Will Sim 69'
  • Spencer Lucas 86'
15:00
Wyre Villa
0 - 6 Full time
Lostock St Gerards
  • Luke Noble 10'
  • Danny Ormerod 15'
  • Luke Noble 25'
  • Luke Noble 30'
  • Danny Ormerod 42'
  • Olly Evans 65'

Lancashire Amateur Shield 23-24 - 1st Round

14:00
Avenue
1 - 2 Full time
Hurst Green

Richardson Cup 23-24 - 1st Round

15:00
Carnforth Rangers
  • Ben Turton 28'
  • Joe Wilkinson 47'
  • Joe Wilkinson 88'
3 - 4 Full time
Lytham Town
  • Billy Bould 35'
  • Billy Bould 51'
  • Billy Bould 70'
  • Billy Bould 80'
15:00
Charnock Richard Res
  • Tom Cooper 18'
  • Jack Edwards 74'
2 - 4 Full time
Askam United
  • Sheldon Mossop 17'
  • Kyle Jefferson 21'
  • Aiden Pearson 31'
  • Callum Rayner 95'
15:00
Crooklands Casuals
  • Harvey Irving 36'
  • Harvey Irving 52'
  • Ryan Rodgers 65'
3 - 1 Full time
Eagley
  • Ben Kirkman 94'
15:00
Croston Sports
0 - 1 Full time
Hesketh Bank
  • Luke Smith 25'
15:00
Dalton United
  • Robbie McMurdo 87'
1 - 7 Full time
Millom
  • Jamie Pattinson 37'
  • Jordan Brumby 58'
  • Callum High 63'
  • Jed Philip 70'
  • Declan Tyson 75'
  • Jamie Pattinson 77'
  • Callum High 85'
15:00
Freckleton
  • Levi Hopkins 46'
1 - 3 Full time
Ulverston Rangers
  • Sam Pinnegor 9'
  • Mark Jackson 19'
  • Sean Mooney 84'
15:00
Galgate
0 - 8 Full time
Haslingden St Mary's
  • Brady Boardman 2'
  • Michael White 4'
  • Dale McVey 20'
  • Lewis Hanley 25'
  • Lewis Hanley 38'
  • Lewis Hanley 59'
  • Dylan Harris 60'
  • Dale McVey 70'
15:00
Garstang Res
  • Rory Walmsley 59'
  • Ethan Dalton 75'
2 - 3 Full time
Holker Old Boys Res
  • Luke Ellis 11'
  • Robbie Wallace 45'
  • Farryl Foster 87'
15:00
Hawcoat Park
  • Sam Johnston 8'
  • Sam Johnston 20'
  • Sam Johnston 44'
  • Sam Beattie 44'
  • Matthew Roberts 50'
  • Kian Holt 82'
  • Kian Holt 87'
7 - 6 Full time
Astley and Buckshaw
  • Lucas Gornall 6'
  • Danny Cooper 17'
  • Adnaan Patel 26'
  • Scott Hammill 54'
  • Danny Cooper 64'
  • Adnaan Patel 73'
15:00
Kendal County
  • Jay Hayton 20'
  • Jack Brench 38'
  • Connor Walmsley 50'
  • Jay Hayton 65'
  • Connor Walmsley 75'
  • Connor Walmsley 85'
6 - 2 Full time
Walney Island
  • Zach Walker 32'
  • Zach Walker 56'
15:00
Kendal United
  • Jonny Voortman 15'
  • Jonny Voortman 24'
  • Jude Close 33'
  • James Thornley 48'
  • Jonny Voortman 57'
  • Ryan Close 83'
  • Cameron Horner 89'
7 - 0 Full time
AFC Blackpool Res
15:00
Pause United
  • Ben Roberts 3'
  • Ben Roberts 8'
  • Jack Preston 10'
  • Jack Preston 15'
  • Taylor Fagan 30'
  • Taylor Fagan 48'
  • Richard Hart 62'
  • Oliver Wilson 77'
8 - 0 Full time
Caton United
15:00
Stoneclough
  • Kieran Parker 83'
  • Ben Austin 87'
2 - 1 Full time
Southport Hesketh
  • Tom Cunliffe 60'
15:00
Storeys
  • Joe Wareing 16'
  • Joe Wareing 20'
  • Matthew Poole 42'
  • Matthew Poole 55'
  • Joe Wareing 66'
5 - 3 Full time
Chipping
  • Jake Unsworth 75'
  • Jake Unsworth 76'
  • Joe Melling 93' (Pen)

Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP D

15:00
Eagley Res
  • Mike Linney 61'
1 - 1 Full time
Chipping Res
  • Will Heane 82'
15:00
Hurst Green Res
1 - 2 Full time
CMB Res
15:00
Lostock St Gerards Res
  • Luke Goodeve 14'
  • Adam Whittaker 45'
  • Damien Green 55'
  • Damien Green 80'
4 - 2 Full time
Lytham Town Res
  • Liam Sinclair 5'
  • Tom Kelsey 70'

Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP A

15:00
Fulwood Amateurs A
  • Charlie Whitworth 0'
  • Charlie Whitworth 0'
2 - 4 Full time
Blackpool Wren Rovers Res
  • Olly Hesford 0'
  • Olly Hesford 0'
  • Olly Hesford 0'
  • Luke Smith 0'
15:00
Fulwood Amateurs Res
  • Hugo Strand 1'
  • Alex Smithson 4'
  • Reece Jones 5'
  • Hugo Strand 20'
  • Alex Smithson 50'
  • Layton Kirnon 60'
  • George Lowe 80'
7 - 1 Full time
Storeys Res
  • Kane Windsor 40'
15:00
Thornton Cleveleys A
  • Kyle Housley 0'
  • Owen Bennett 0'
2 - 6 Full time
Freckleton Res
  • Jordan Cartwright 0'
  • Jack Williams 0'
  • Jack Williams 0'
  • Jack Williams 0'
  • Jack Williams 0'
  • Samson Ogundaisi 0'

Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP C

15:00
Haslingden St Mary's Res
  • Toby Wilkinson 43'
  • James Goodyear 45'
  • Charlie Lord 75'
3 - 2 Full time
Coppull Res
  • Alex Dodoaca 67'
  • Scott Hendy 70'
15:00
Hesketh Bank Res
  • Kacper Ganczarski 4'
  • Owen Cuerden 24'
  • Joe Stead 67'
3 - 8 Full time
Milnthorpe Corinthians Res
  • Dan Nowell 12'
  • Tom Shaw 18'
  • Will Booth 36'
  • Will Booth 42'
  • Chris Harper 45'
  • Charlie Morton 52'
  • Dan Nowell 65'
  • Dan Nowell 79'
15:00
Rossendale A
0 - 4 Full time
Carnforth Rangers Res
  • Ross Coulton 35'
  • George Drake 50'
  • Ihor Galona 75'
  • Will Beeden 80'

Stewart Rowe Memorial Cup 23-24 - GROUP B

15:00
Poulton Res
  • Coby Williams 5'
  • Jared Bain 62'
  • Jared Bain 77'
3 - 1 Full time
Croston Sports Res
  • Niall Maloney 41' (Pen)
15:00
Rossendale Res
  • Bradley Marsh 30'
  • Noah Chamberlain 55'
  • Noah Chamberlain 70'
3 - 5 Full time
Turton Res
  • Cole Exley 23'
  • Cole Exley 30'
  • Cole Exley 75'
  • Cole Exley 84'
  • Cole Exley 90'
15:00
Thornton Cleveleys Res
  • Will Hockings 16'
  • Jake Mangan 34'
  • Will Hockings 40'
  • Tommy Dollin 66'
  • Connor Smith 84'
  • Connor Smith 86'
6 - 2 Full time
Tempest United Res
  • Dominic Court 9'
  • James Dean 74'

Saturday 23 September 2023

Premier Division

15:00
Cleator Moor Celtic
  • Kieran Maguire 56'
1 - 6 Full time
Thornton Cleveleys
  • Stuart Dagger 2'
  • Stuart Dagger 18'
  • Lewis Walmsley 25'
  • Danny Fryer 67'
  • John Frazer 80'
  • Danny Fryer 90'
15:00
Whitehaven
  • Kian Goulding 2'
  • Josh Hilton 50'
2 - 1 Full time
Milnthorpe Corinthians
  • Dan Taylor 58'

Division 1

15:00
Chipping
  • Harris Bailey 25'
  • Joe Melling 70'
2 - 4 Full time
Lytham Town
  • Lochlan Best 12'
  • Jimmy McPhee 20'
  • Kian Kelly 75'
  • Alan Greenwood 80'
15:00
Croston Sports
  • Adam Stammers 75'
1 - 3 Full time
Millom
  • Theo Wilson 11'
  • Phil Edmondson 16' (Pen)
  • Phil Edmondson 57'
15:00
Southport Hesketh
  • Jordan Slade 4'
  • Paul Simms 43'
2 - 8 Full time
Crooklands Casuals
  • Ryan Rodgers 30'
  • Hadley Tunstall 40'
  • Morgan Taylor 45'
  • Ryan Rodgers 51'
  • Ryan Rodgers 61'
  • Hadley Tunstall 63'
  • Ryan Rodgers 78'
  • Luke Armstrong 91'

Division 2

15:00
AFC Blackpool Res
vs
Stoneclough
15:00
Charnock Richard Res
  • Owen Green 34'
1 - 2 Full time
Walney Island
  • Zach Walker 8'
  • Hayden Skyme 92'
15:00
Euxton Villa Res
  • Thomas Henderson 22'
  • James Hale 32'
  • Jacob Greenhalgh 80'
3 - 2 Full time
Kendal United
  • Jonny Voortman 5'
  • Marco Thompson 55'
15:00
Garstang Res
  • Luke Barmby 17'
  • Rory Walmsley 44'
  • Lewis Heap 48'
3 - 1 Full time
Dalton United
  • Jordan Chubb 75'
15:00
Hawcoat Park
  • Matthew Roberts 32'
1 - 3 Full time
Freckleton
  • Ryan Thompson 16'
  • Macauley Hopkins 42'
  • Keifer Cunningham 55'

Division 1 Reserve

15:00
Blackpool Wren Rovers Res
  • Olly Hesford 75'
  • Liam Wenman 78'
2 - 0 Full time
Rossendale Res
15:00
Coppull Res
  • Scott Hendy 60'
  • Scott Hendy 80'
2 - 4 Full time
Eagley Res
  • Jordan Hibbert 15'
  • Rhys Hardie 25'
  • Zach Karanga-Brown 30'
  • Zach Karanga-Brown 90'
15:00
Hurst Green Res
  • Daniel Mort 13'
  • Daniel Mort 30'
  • Nick Hepple 32'
  • Nick Hepple 55'
  • Matthew Bagot 75'
  • Nick Hepple 80'
6 - 3 Full time
Lostock St Gerards Res
  • Adam Whittaker 20'
  • Damien Green 65'
  • Ben Rixon 89'
15:00
Tempest United Res
  • Own Goal 60'
1 - 2 Full time
CMB Res
  • Lewis Cullen 45' (Pen)
  • Harry Dixon 57'
15:00
Thornton Cleveleys Res
  • Billy Cartmell 50'
1 - 2 Full time
Fulwood Amateurs Res
  • Christian Bolton 65'
  • Alex Smithson 80'

Division 2 Reserve

15:00
Carnforth Rangers Res
  • Josh Hadwin 22'
  • Ricardo Mwale 28'
2 - 2 Full time
Storeys Res
  • Isaac Fenton 12'
  • Tom Charlson 70'
15:00
Freckleton Res
  • Byron Fletcher 20'
1 - 2 Full time
Thornton Cleveleys A
  • Sam Harrison 0'
  • Owen Bennett 0'
15:00
Hesketh Bank Res
  • Zaman Rezaei 30'
  • Morgan Shepherd 62'
2 - 4 Full time
Fulwood Amateurs A
  • Max Botes 7'
  • Jack Dickinson 15'
  • Jack Dickinson 37'
  • Dylan Jackson-Cooney 47'
15:00
Lytham Town Res
  • Cameron Palmer 0'
  • Michael Brent 0'
  • Liam Sinclair 0'
3 - 7 Full time
Croston Sports Res
  • Ben Davies 0'
  • Ben Davies 0'
  • Jordan Wignall 0'
  • Jordan Wignall 0'
  • Jamie Lynch 0'
  • Charlie Simmons 0'
  • Charlie Simmons 0'
15:00
Milnthorpe Corinthians Res
  • Tom Shaw 80'
1 - 1 Full time
Chipping Res
  • Anthony Slater 6'
15:00
Rossendale A
0 - 2 Full time
Haslingden St Mary's Res
  • Matthew Martindale 80'
  • Jordan Henderson 88'

Lancashire Amateur Shield 23-24 - 1st Round

14:00
Avenue
vs
Hurst Green
14:00
Cmb
4 - 2 Full time
Whalley Range
14:00
Eagley
5 - 4 Full time
Carnforth Rangers
14:00
Elton Vale
4 - 0 Full time
Tempest United
14:00
Fulwood Amateurs
9 - 1 Full time
Astley & Buckshaw
14:00
Galgate
0 - 3 Full time
Goldbourne Sports
14:00
Haslingden S.M.
1 - 5 Full time
Pause United
14:00
Hindsford
4 - 1 Full time
Askam United
14:00
Lostock S.G.
6 - 1 Full time
Rochdale Sacred Heart
14:00
Poulton
0 - 4 Full time
Burscough Richmond
14:00
Rossendale
2 - 3 Full time
Hesketh Bank
14:00
Slyne with Hest
1 - 1 Full time
Atherton Town
Slyne with Hest win 6 - 5 on penalties.
14:00
Storeys
2 - 3 Full time
Royton
14:00
Turton
2 - 1 Full time
Caton United
14:00
Walshaw
1 - 2 Full time
Coppull United
14:00
Wyre Villa
0 - 0 Full time
Ulverston Rangers
Wyre Villa win 5 - 4 on penalties.

Westmorland Senior Cup 23-24 - 1st Round

14:00
Kendal County
9 - 1 Full time
Millhead

Saturday 16 September 2023

Premier Division

15:00
Cleator Moor Celtic
  • Adam Smith 41'
  • Leigh Dunn 87'
2 - 1 Full time
Turton
  • Sam Hulme 56'
15:00
Coppull United
  • Dylan Bennett 18'
  • Greg Brickell 30'
2 - 3 Full time
Poulton
  • Andy Harvie 52'
  • Jack Flackett 70'
  • Jack Flackett 89'
15:00
Hurst Green
  • Nick Hepple 5'
  • Luke Hepple 70'
  • Nick Hepple 85'
3 - 4 Full time
Tempest United
  • Sam Parkinson 35' (Pen)
  • Sam Parkinson 55' (Pen)
  • Sam Parkinson 75' (Pen)
  • Aaron Thorpe 82'
15:00
Lostock St Gerards
  • Luke Noble 11'
  • Luke Noble 27'
  • Isaac Loftus 31'
  • Danny Ormerod 70'
  • Troy Carsley 75'
  • Luke Noble 78'
  • Charlie Markland 80'
  • Luke Noble 89'
8 - 1 Full time
Slyne with Hest
  • Hayden Ellis 10'
15:00
Milnthorpe Corinthians
0 - 5 Full time
Blackpool Wren Rovers
  • Ric Seear 46'
  • Ric Seear 52'
  • Ric Seear 55'
  • Ric Seear 57'
  • Luke Harris 88'
15:00
Thornton Cleveleys
  • Oliver Wilkinson 50'
  • Adam Sumner 65'
2 - 2 Full time
Rossendale
  • Tom Hartley 25'
  • Own Goal 43'
15:00
Whitehaven
  • Travis Fyfe 30'
1 - 3 Full time
Burscough Richmond
  • Billy Whittle 44'
  • Zach Carbury 55'
  • Billy Whittle 78'
15:00
Wyre Villa
0 - 4 Full time
CMB
  • Dylan Winstanley 14'
  • Dan Crook 15' (Pen)
  • Christian McCrory 25'
  • Dylan Winstanley 60'

Division 1

15:00
Askam United
0 - 1 Full time
Haslingden St Mary's
  • Michael White 5' (Pen)
15:00
Chipping
  • Kane Froggatt 50'
  • Chris Cookson 59'
  • Harris Bailey 71'
3 - 1 Full time
Southport Hesketh
  • Joe Tieney 75' (Pen)
15:00
Croston Sports
  • Dion Holden 10'
  • Jordan Freeman 25'
  • Dion Holden 31'
  • Nick Buckley 60'
4 - 0 Full time
Kendal County
15:00
Eagley
  • Joe Howlin 23'
  • Finlay Stafford 33'
  • Kieran Lomax 48'
  • Own Goal 55'
  • Harvey Roberts 73'
  • Paul Lomax 78'
6 - 0 Full time
Holker Old Boys Res
15:00
Hesketh Bank
  • Liam Hayton 40'
  • Joe Smyth-Ferguson 48'
  • Lewis Johnston 55'
  • Sebastian Bailey 89'
4 - 0 Full time
Crooklands Casuals
15:00
Lytham Town
0 - 3 Full time
Ulverston Rangers
  • Sam Pinnegor 7'
  • Scott McDonald 72'
  • Jack Milburn 90'
15:00
Millom
  • Jed Philip 33'
  • Harry Cowley 78'
2 - 1 Full time
Carnforth Rangers
  • Oliver Rickerby 86'

Division 2

15:00
AFC Blackpool Res
vs
Garstang Res
15:00
Astley and Buckshaw
  • Scott Hammill 37'
1 - 3 Full time
Galgate
  • Kieran Carpenter 30'
  • Kieran Carpenter 30'
  • Chris Stripp 45' (Pen)
15:00
Caton United
  • Kayne Taylor 1'
  • Joe Baker 76'
2 - 4 Full time
Dalton United
  • Declan Wallace 37'
  • Jordan Chubb 74'
  • Jordan Chubb 86'
  • Cole Cooper 93'
15:00
Charnock Richard Res
0 - 2 Full time
Freckleton
  • Joe Bentley 29'
  • Macauley Hopkins 89'
15:00
Stoneclough
  • Chris Smith 18'
  • Tom Letcher 25'
2 - 8 Full time
Pause United
  • Tom Knight 15'
  • Norman Lynch 31'
  • Jamie Wilkes 39'
  • Jordan Lynch 61'
  • Ben Roberts 72'
  • Ben Roberts 79'
  • Phil Meeks 83'
  • Jack Preston 86'
15:00
Storeys
  • Joe Wareing 2'
  • Ryan Yates 55'
2 - 0 Full time
Hawcoat Park
15:00
Walney Island
  • Hayden Skyme 8'
  • Rob Bruce 28'
  • Hayden Skyme 47'
  • Zach Walker 55'
  • Will Boulton 68'
5 - 3 Full time
Kendal United
  • Sam McKee 20'
  • Ryan Close 50'
  • Jamie Harris 60'

Division 1 Reserve

15:00
Blackpool Wren Rovers Res
  • Tommy Hanslip 19'
  • Henry Wright 47'
  • Connor Taffe 50'
3 - 2 Full time
Lostock St Gerards Res
  • Adam Whittaker 17'
  • Adam Whittaker 40'
15:00
Poulton Res
  • Coby Williams 17'
  • Jared Bain 79'
  • Jared Bain 88'
3 - 4 Full time
Coppull Res
  • Scott Hendy 4'
  • Aaron Duffy 12'
  • Scott Hendy 55'
  • Scott Hendy 81' (Pen)
15:00
Tempest United Res
  • Adam Haydock 55'
1 - 2 Full time
Fulwood Amateurs Res
  • Harry Wignall 35'
  • Hugo Strand 37'

Division 2 Reserve

15:00
Carnforth Rangers Res
  • Oliver Patterson 22'
  • Ighor Galona 49'
2 - 0 Full time
Hesketh Bank Res
15:00
Freckleton Res
  • Byron Fletcher 59'
  • Josh Marshall 74'
2 - 1 Full time
Lytham Town Res
  • Oliver Heywood 67'
15:00
Fulwood Amateurs A
  • Dylan Jackson-Cooney 0'
  • Dylan Jackson-Cooney 0'
2 - 3 Full time
Croston Sports Res
  • Ewan Cheetham 0'
  • Ben Davies 0'
  • Ewan Cheetham 0'
15:00
Haslingden St Mary's Res
  • Charlie Lord 2'
  • George Haworth 40'
2 - 2 Full time
Milnthorpe Corinthians Res
  • Will Booth 70'
  • Will Booth 75'
15:00
Rossendale A
  • Leon Grimshaw 80'
1 - 7 Full time
Storeys Res
  • Sol Featon 2'
  • Oliver McDermott 12'
  • Wayne Beswick 20'
  • Tom Charlson 30'
  • Sol Featon 36'
  • Oliver McDermott 42'
  • Sol Featon 60'

Lancashire Amateur Cup 23-24 - 1st Round

14:00
Bury Amateurs
6 - 4 Full time
Hurst Green Res.
14:00
Cmb Res.
1 - 5 Full time
Trawden Celtic Juniors
14:00
Collegiate Old Boys
2 - 3 Full time
Rossendale Res.
14:00
Didsbury
4 - 2 Full time
Thornton Cleveleys Res.
14:00
Euxton Villa Res.
2 - 4 Full time
Mill Hill
14:00
Pause United Res.
2 - 3 Full time
Roach Dynamoes
14:00
Slyne with Hest Res.
2 - 6 Full time
AFC Wigan
14:00
Thornton Cleveleys A
2 - 1 Full time
Middleton & Overton
14:00
Turton Res.
10 - 0 Full time
East Lancs Juniors

Saturday 9 September 2023

Premier Division

15:00
Blackpool Wren Rovers
  • Ethan Smith 4'
  • Kian Makepeace 18'
  • Ric Seear 20'
  • Luke Harris 40'
  • Luke Harris 45'
  • Danny Fletcher 90'
6 - 0 Full time
CMB
15:00
Fulwood Amateurs
  • Will Pitt 39'
  • Joe Hooper 44'
  • Spencer Lucas 56'
  • Spencer Lucas 64'
  • Spencer Lucas 75'
  • Joey Higham 83'
  • Alex Smithson 88'
7 - 2 Full time
Slyne with Hest
  • William Sharkey 25'
  • Anthony Storm 74'
15:00
Hurst Green
  • Daniel Mort 40'
  • Cyan Bradley 75'
  • Jordan Monk 80'
3 - 4 Full time
Thornton Cleveleys
  • Lewis Walmsley 50'
  • Daniel Stoney 60'
  • Eddie Pell 82'
  • Callum Dickinson 87'
15:00
Lostock St Gerards
  • Connor McAuley 40'
  • Danny Ormerod 52'
  • Isaac Loftus 57'
3 - 1 Full time
Whitehaven
  • Carl Denver 61'
15:00
Rossendale
  • Luke Simpson 30'
  • Joe Maycock 72'
2 - 1 Full time
Milnthorpe Corinthians
  • Ewan Atkinson 82'
15:00
Tempest United
  • Tom Booth 57'
  • Sam Parkinson 70'
2 - 2 Full time
Cleator Moor Celtic
  • Luke Close 20'
  • Ben McCaron 61'
15:00
Turton
  • Ricardo Pembele 61'
1 - 5 Full time
Coppull United
  • Cameron Murphy 51'
  • Greg Brickell 54'
  • Sean Elliott 62'
  • Greg Brickell 64'
  • Taylor Brickell 78'
15:00
Wyre Villa
0 - 1 Full time
Poulton
  • Max Landless 35'

Division 1

15:00
Carnforth Rangers
  • Oliver Rickerby 35'
  • Ben Turton 82'
2 - 4 Full time
Askam United
  • Callum Rayner 23'
  • Aiden Pearson 31'
  • Aiden Pearson 43'
  • Joshua Jones 75'
15:00
Crooklands Casuals
  • Tom Heywood 55'
1 - 6 Full time
Eagley
  • Finlay Stafford 26'
  • Finlay Stafford 30'
  • Kieran Lomax 35'
  • Harry Wood 38'
  • Kieran Lomax 65'
  • Harry Wood 72'
15:00
Haslingden St Mary's
  • Lewis Hanley 1'
  • James Wright 7'
  • Brady Boardman 13'
  • Sam Holt 75'
  • Jack Cain 85'
  • Jack Cain 87'
6 - 0 Full time
Croston Sports
15:00
Hesketh Bank
  • George Bond 75'
1 - 1 Full time
Lytham Town
  • Billy Bould 25'
15:00
Holker Old Boys Res
0 - 3 Full time
Chipping
  • Harris Bailey 13'
  • Gareth Jones 26'
  • Harris Bailey 75'
15:00
Millom
  • Jed Philip 47'
  • Jordan Williams 63'
  • Ben McDonald 79'
3 - 0 Full time
Kendal County
15:00
Ulverston Rangers
  • Scott McDonald 38'
  • Jack Milburn 48'
  • Jack Milburn 73'
3 - 0 Full time
Southport Hesketh

Division 2

15:00
Astley and Buckshaw
P - P
Hawcoat Park
15:00
Dalton United
  • Jordan Chubb 45'
  • Ethan Cole 62'
  • Lewis Taylor 96'
3 - 0 Full time
Storeys
15:00
Euxton Villa Res
  • Matthew Thompson 48'
  • Lewis Sullivan 83'
2 - 2 Full time
Walney Island
  • Will Boulton 1'
  • Will Boulton 25'
15:00
Freckleton
  • Saul Hamer 28'
  • Freddie Mason 39'
  • Ryan Thompson 43'
  • Saul Hamer 45'
  • Rhys Turner 48'
  • Callum Williams 53'
  • Joe Bentley 88'
  • Max Newby 89'
8 - 3 Full time
Caton United
  • Joe Jenkinson 7'
  • Edward Harrison 9'
  • Hakan Oktem 86'
15:00
Galgate
  • Tom Swayne 20'
  • Liam Painter 30'
  • James Ludlam 46'
3 - 2 Full time
Charnock Richard Res
  • Alex Santos 42'
  • Ross O`Farrell 48'
15:00
Kendal United
A - A
AFC Blackpool Res
15:00
Pause United
  • Jay Wilcox 6'
  • Ben Roberts 10'
  • Ben Roberts 15'
  • Ben Roberts 25'
  • Jamie Wilkes 42'
  • Roger Sharrock 48'
  • Taylor Fagan 54'
  • Ben Roberts 60'
  • Ben Roberts 73'
  • Roger Sharrock 80'
10 - 1 Full time
Garstang Res
  • Ellis Hancox 4'

Division 1 Reserve

15:00
CMB Res
  • Josh Pope 45'
  • Josh Pope 93'
2 - 2 Full time
Rossendale Res
  • Rico Gavan 50'
  • Nobab Mian 84'
15:00
Coppull Res
  • Lee Richardson 78'
  • Dylan Bennett 89'
2 - 1 Full time
Turton Res
  • Cole Exley 25'
15:00
Eagley Res
  • Rhys Hardie 12'
1 - 1 Full time
Tempest United Res
  • Sam Hutchings 77'
15:00
Poulton Res
  • Aidan Wintrip 12'
  • Sam Montgomery 23'
  • Aidan Wintrip 75'
3 - 7 Full time
Lostock St Gerards Res
  • Joey Richardson 2'
  • Joey Richardson 22'
  • Joey Richardson 29'
  • Trystan Taylor 50'
  • Joey Richardson 55'
  • Joey Richardson 73'
  • Ben Rixon 84'
15:00
Thornton Cleveleys Res
  • Will Hockings 20'
  • Jake Mangan 35'
2 - 3 Full time
Hurst Green Res
  • Ashley Wilson 40'
  • Scott Craven 70'
  • Will Kellington 85'

Division 2 Reserve

15:00
Chipping Res
  • Anthony Slater 25'
  • Joe Wood 55'
  • Anthony Slater 75'
3 - 2 Full time
Freckleton Res
  • Brad Jones 30'
  • Isaac Kusaloka 47'
15:00
Croston Sports Res
  • Ric Tomlinson 40'
  • Ben Davies 51'
  • Niall Maloney 80'
  • Niall Maloney 90'
4 - 1 Full time
Hesketh Bank Res
  • David Yeates 48'
15:00
Fulwood Amateurs A
  • Jack Dickinson 0'
  • Dylan Jackson-Cooney 0'
2 - 2 Full time
Carnforth Rangers Res
  • Will Meade 0'
  • Rob Lawson 0'
15:00
Lytham Town Res
1 - 5 Full time
Haslingden St Mary's Res
  • Zac Brierley 9'
  • Sam Gammack 48'
  • Charlie Lord 61'
  • Charlie Lord 65'
  • George Haworth 74'
15:00
Milnthorpe Corinthians Res
  • Charlie Morton 1'
  • Tom Jackson 5'
  • Jamie Woodruff 33'
  • Will Booth 64'
  • George Cormack 77'
  • Will Booth 85'
6 - 0 Full time
Rossendale A
15:00
Storeys Res
  • Luke Capstick 30'
  • Sol Featon 42'
  • Wayne Beswick 43'
3 - 0 Full time
Thornton Cleveleys A

Saturday 2 September 2023

Premier Division

15:00
Burscough Richmond
  • Jordan Lord 65'
  • Zac Aley 69'
2 - 1 Full time
Lostock St Gerards
  • Olly Evans 11'
15:00
CMB
  • Ben Thornton 40'
  • Carl Grimshaw 55'
  • Carl Grimshaw 63'
  • Ben Thornton 70'
4 - 1 Full time
Hurst Green
  • Nick Hepple 67'
15:00
Cleator Moor Celtic
  • James Bell 23'
  • Owen O`Neill 49'
  • Adam Smith 60'
  • Ben McCaron 72'
4 - 1 Full time
Wyre Villa
  • Owen Bridge 1'
15:00
Coppull United
  • Taylor Brickell 55'
1 - 2 Full time
Fulwood Amateurs
  • Jonty McDonald 73' (Pen)
  • Brett McGovern 94'
15:00
Milnthorpe Corinthians
  • Dan Taylor 77'
1 - 1 Full time
Tempest United
  • Aaron Thorpe 57'
15:00
Poulton
0 - 1 Full time
Rossendale
  • Simon Nangle 37'
15:00
Thornton Cleveleys
  • Lewis Walmsley 55'
  • Lewis Walmsley 70'
2 - 0 Full time
Turton
15:00
Whitehaven
  • Josh Green 53'
  • George Frampton 86'
2 - 4 Full time
Blackpool Wren Rovers
  • Ben Duffield 27'
  • Luke Harris 59'
  • Alex McLoughlin 72'
  • Luke Harris 90'

Division 1

15:00
Askam United
  • Ben Phizakela 39'
  • Aiden Pearson 43'
  • Aiden Pearson 49'
3 - 1 Full time
Lytham Town
  • Tom Bell 90'
15:00
Carnforth Rangers
  • Joe Jobling 49' (Pen)
  • Cole Holt 60'
  • Oliver Rickerby 87'
3 - 1 Full time
Crooklands Casuals
  • Kyle Delves 84'
15:00
Croston Sports
  • Dion Holden 13'
1 - 4 Full time
Ulverston Rangers
  • Scott McDonald 20'
  • Scott McDonald 22'
  • Jack Milburn 48'
  • Scott McDonald 92'
15:00
Eagley
  • Finlay Stafford 25'
  • Finlay Stafford 35'
  • Finlay Stafford 55'
  • Jordan Lomax 70'
  • Kennedy Corvelli 75'
  • Kevin Myftaraja 80'
6 - 3 Full time
Chipping
  • Harris Bailey 20'
  • Harris Bailey 30'
  • Harris Bailey 42'
15:00
Haslingden St Mary's
  • Rhys Barton 42'
  • Lewis Hanley 50'
  • Lewis Hanley 82'
3 - 0 Full time
Holker Old Boys Res
15:00
Kendal County
  • Matthew Wakefield 25'
  • Jay Hayton 75'
  • Jay Hayton 80'
3 - 0 Full time
Southport Hesketh
15:00
Millom
  • Jed Philip 41'
1 - 2 Full time
Hesketh Bank
  • Lewis Johnston 29'
  • Joe Smyth-Ferguson 79'

Division 2

15:00
AFC Blackpool Res
vs
Storeys
15:00
Astley and Buckshaw
  • Scott Hammill 19'
  • Jamal John 45'
  • Own Goal 76'
  • Liam Bamber 80'
  • Lucas Gornall 91'
5 - 0 Full time
Dalton United
15:00
Euxton Villa Res
  • Jake Greene 10'
  • Jacob Greenhalgh 18'
  • Jake Greene 22'
  • Jacob Greenhalgh 30'
  • Sam Burton 38'
  • Jacob Greenhalgh 42'
  • Sam Keenan 55'
  • Sam Burton 62'
  • Lewis Sullivan 74'
9 - 2 Full time
Galgate
  • Jake Swarbrick 80'
  • Jake Swarbrick 85'
15:00
Garstang Res
  • Luke Williams 17'
1 - 2 Full time
Kendal United
  • Marco Thompson 39'
  • Jonny Voortman 73'
15:00
Hawcoat Park
  • Sam Johnston 55'
1 - 7 Full time
Pause United
  • Ollie Wilson 6'
  • Richard Hart 15'
  • Taylor Fagan 38'
  • Jordan Lynch 58'
  • Jack Preston 64'
  • Roger Sharrock 74'
  • Roger Sharrock 82'
15:00
Stoneclough
  • Jordan Clegg 60'
1 - 0 Full time
Caton United
15:00
Walney Island
  • Kieran Sollaway 2'
  • Joe Pearson 48'
  • Zach Walker 70' (Pen)
3 - 0 Full time
Freckleton

Division 1 Reserve

15:00
Hurst Green Res
  • Christopher Scott 50'
  • Joe Stead 65'
  • Scott Craven 80'
3 - 1 Full time
Poulton Res
  • Will Donegani 75'
15:00
Lostock St Gerards Res
  • Brett Ferguson 42'
  • Adam Whittaker 45'
  • Joey Richardson 50'
  • Brett Ferguson 65'
  • Phil Stokes 70'
  • Joey Richardson 80'
6 - 1 Full time
Coppull Res
  • Scott Hendy 30'
15:00
Rossendale Res
  • Owen Brighty 53'
1 - 6 Full time
Eagley Res
  • Zach Karanga-Brown 20'
  • Tom Hopley 35'
  • Rhys Hardie 42'
  • Jordan Hibbert 75'
  • Zach Karanga-Brown 86'
  • Jordan Hibbert 90'
15:00
Thornton Cleveleys Res
  • Jake Mangan 20'
  • Will Hockings 38'
  • Will Hockings 93'
3 - 2 Full time
CMB Res
  • Harry Dixon 25'
  • Harry Dixon 43'
15:00
Turton Res
  • Andrew Lane 74'
  • Dominion Quwam 80'
2 - 6 Full time
Blackpool Wren Rovers Res
  • Olly Hesford 17'
  • Steve McEwan 26'
  • Luke Smith 28'
  • Olly Hesford 52'
  • Tommy Hanslip 64'
  • Olly Hesford 70'

Division 2 Reserve

15:00
Chipping Res
  • Peter Coupe 44'
  • Anthony Slater 55'
  • Oscar Middlesbrough 60'
  • Henry Harrison 68'
4 - 0 Full time
Thornton Cleveleys A
15:00
Fulwood Amateurs A
  • Dylan Jackson-Cooney 48'
  • malachi McDowell 67' (Pen)