Results

Saturday 26 February 2022

Premier Division

15:00
Burscough Richmond
P - P
Turton
15:00
CMB
P - P
Fulwood Amateurs
15:00
Poulton
  • Jack Wyres-Roebuck 23'
1 - 0 Full time
Tempest United
15:00
Slyne with Hest
0 - 4 Full time
Hurst Green
  • James Wolfenden 10'
  • James Wolfenden 35'
  • James Wolfenden 60'
  • Joe Savin 85'
15:00
Southport Hesketh
  • Elliott Simms 8' (Pen)
  • Edward Latimer 48'
  • Matthew Howard 75'
3 - 3 Full time
Blackpool Wren Rovers
  • own goal 61'
  • David Lang 73'
  • Jack Arrowsmith 93'
15:00
Whitehaven Amateurs
0 - 5 Full time
Euxton Villa
  • Josh Briggs 6'
  • Ross Ellison 9'
  • Nathan Parish 11'
  • Patrick Bibby 14'
  • George Davies 73'

Division 1

15:00
Kendal County
  • Matthew Casson 25'
  • Bailey Carlos 65'
2 - 1 Full time
Crooklands Casuals
  • Joey Blackshaw 76'
15:00
Lostock St Gerards
P - P
Stoneclough
15:00
Ulverston Rangers
  • Sam Pinnegor 15'
  • Callum Fawcett 41'
  • Sam Pinnegor 66'
3 - 1 Full time
Hawcoat Park
  • Jordan Chubb 43'

Division 2

15:00
Cartmel & District
  • Karl Davidson 20'
  • Aidan Pearson 70'
  • Ryan Patterson 75'
  • Ryan Patterson 80'
  • Danny Reeve 83'
5 - 2 Full time
Galgate
  • Jack Preston 22'
  • Jack Preston 60' (Pen)
15:00
Charnock Richard Reserves
P - P
Carnforth Rangers
15:00
Dalton United
  • own goal 86'
1 - 3 Full time
Kendal United
  • Ryan Close 5'
  • Matthew Kennedy 20'
  • Danny Craig 65'
15:00
Storeys
  • Jon Pedder 5'
  • Jon Pedder 8'
  • Gary Elderton 18'
3 - 2 Full time
Chipping
  • Jon Ross 52'
15:00
Walney Island
  • James Bailey 10'
  • Bailey Murrell 30'
  • Zach Walker 60'
3 - 2 Full time
Freckleton
  • Reece Jones 5'
  • Dylan Agnew 25'

Division 1 Reserve

15:00
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Luke Smith 70'
1 - 2 Full time
Lostock St Gerards Reserves
  • oliver Oxley 2'
  • Harry Sawyer 25'
15:00
Eagley Reserves
0 - 3 Full time
Thornton Cleveleys Reserves
  • Tommy Dollin 48'
  • Harry Fryer 60'
  • Byron Greenwood 80'
15:00
Hurst Green Reserves
  • Matthew Bagot 25'
  • Liam Simms 38'
  • John Stead 58'
  • Liam Simms 63'
  • John Stead 70'
  • Matthew Bagot 86'
6 - 0 Full time
Horwich St Marys Victoria Reserves
15:00
Tempest United Reserves
  • Nick Skelly 10'
  • Adam Shorrock 78'
2 - 1 Full time
CMB Reserves
  • Sam Hulme 43'

Division 2 Reserve

15:00
Carnforth Rangers Reserves
  • Finlay McCole 0'
1 - 1 Full time
Haslingden St. Marys Reserves
  • Spencer Cunliffe 0'
15:00
Chipping Reserves
  • Henry Harrison 0'
1 - 4 Full time
Hesketh Bank Reserves
  • Elliott Taylor 0'
  • Elliott Taylor 0'
  • David Yates 0'
  • Corey Dixon 0'
15:00
Coppull United Reserves
  • Daniel Fishwick 13'
  • Gregg Brickell 70'
2 - 0 Full time
Milnthorpe Corinthians Reserves
15:00
Lytham Town Reserves
  • Tarren Moxon 0'
  • Tarren Moxon 0'
  • Tarren Moxon 0'
  • Tarren Moxon 0'
  • Tarren Moxon 0'
  • Dec Preyzner 0'
  • Dec Preyzner 0'
  • Matt Rhodes 0'
8 - 4 Full time
Fulwood Amateurs A
  • Jamie Lynch 0'
  • Matthew Billington 0'
  • Louis Botes 0'
  • Michael Cooper 0'

Challenge Cup - 2nd Round

15:00
Burnley United
0 - 0 Full time
Charnock Richard Reserves
Charnock Richard Reserves win 3 - 5 on penalties.

Stewart Rowe Memorial Cup - 2nd Roud

15:00
Euxton Villa Reserves
  • Ashley Ball 20'
  • Danny Morris 60'
  • Ashley Ball 63'
  • Niall Maloney 82'
4 - 1 Full time
Rossendale Reserves
  • Jonathan Booth 55'
15:00
Galgate Reserves
  • Jimmy McLennan 1'
  • Josh Smith 64'
  • Josh Smith 67'
3 - 1 Full time
Croston Sports Reserves
  • Ben Milnes 75'
15:00
Turton Reserves
  • Dylan Jeffs 27'
  • Dylan Jeffs 33'
  • Kevin Myftaraga 35'
3 - 0 Full time
Burscough Richmond Reserves

Presidents Cup - 2nd Round

15:00
Haslingden St. Marys
4 - 3 Full time
Horwich St Marys Victoria
15:00
Millom
  • Theo Dreghorn 8'
  • Harry Cowley 40'
  • Danny Pattinson 87'
  • Theo Wilson 90'
4 - 1 Full time
Eagley
  • Bailey Wallace 51'
14:00
Milnthorpe Corinthians
  • Steven Yawson 18'
  • Nathan Hankinson 78'
  • Brandon Crosskill-Robinson 81'
3 - 0 Full time
Croston Sports
15:00
Wyre Villa
  • Ryan Moore 75'
  • Lewis Wainwright 90'
2 - 2 Full time
Hesketh Bank
Wyre Villa win 5 - 3 on penalties.

Richardson Cup - 2nd Round

Att. 4
Vickerstown
1 - 1 Full time
Coppull United
Coppull United win 2 - 4 on penalties.

Saturday 19 February 2022

Premier Division

15:00
Burscough Richmond
P - P
Lytham Town
15:00
CMB
P - P
Whitehaven Amateurs
15:00
Coppull United
P - P
Fulwood Amateurs
15:00
Euxton Villa
P - P
Turton
15:00
Hurst Green
P - P
Thornton Cleveleys
15:00
Poulton
P - P
Slyne with Hest
15:00
Tempest United
P - P
Southport Hesketh
15:00
Vickerstown
P - P
Blackpool Wren Rovers

Division 1

15:00
Croston Sports
P - P
Hawcoat Park
15:00
Hesketh Bank
P - P
Millom
15:00
Horwich St Marys Victoria
P - P
Crooklands Casuals
15:00
Kendal County
P - P
Haslingden St. Marys
15:00
Milnthorpe Corinthians
P - P
Lostock St Gerards
15:00
Stoneclough
P - P
Askam United
15:00
Ulverston Rangers
P - P
Wyre Villa

Division 2

15:00
Cartmel & District
P - P
Kendal United
15:00
Freckleton
P - P
Storeys
15:00
Galgate
P - P
Furness Rovers
15:00
Rossendale
P - P
Garstang
15:00
Walney Island
P - P
Chipping

Division 1 Reserve

15:00
Blackpool Wren Rovers Reserves
P - P
Tempest United Reserves
15:00
Eagley Reserves
P - P
Hurst Green Reserves
15:00
Fulwood Amateurs Reserves
P - P
Poulton Reserves
15:00
Lostock St Gerards Reserves
P - P
Euxton Villa Reserves
15:00
Turton Reserves
P - P
Croston Sports Reserves

Division 2 Reserve

15:00
Carnforth Rangers Reserves
P - P
Milnthorpe Corinthians Reserves
15:00
Haslingden St. Marys Reserves
P - P
Hesketh Bank Reserves
15:00
Storeys Reserves
P - P
Rossendale Reserves
15:00
Wyre Villa Reserves
P - P
Thornton Cleveleys A

Challenge Cup - 2nd Round

15:00
Burnley United
P - P
Charnock Richard Reserves

Saturday 12 February 2022

Premier Division

15:00
Fulwood Amateurs
  • Lucas Weaver 22'
  • Guy Hall 60'
  • Danny Cooper 71'
3 - 0 Full time
Lytham Town
15:00
Poulton
P - P
Turton
15:00
Slyne with Hest
  • Regan Crossley 88'
1 - 1 Full time
CMB
  • Daniel Crook 65' (Pen)
15:00
Whitehaven Amateurs
  • Bobby Carter 0'
  • Mal Holiday 0'
2 - 1 Full time
Southport Hesketh
  • Matthew Howard 75'

Division 1

15:00
Crooklands Casuals
A - A
Askam United
15:00
Lostock St Gerards
P - P
Kendal County
15:00
Ulverston Rangers
P - P
Stoneclough

Division 2

15:00
Carnforth Rangers
  • Jonny Ash 20'
  • Thomas Knight 40'
  • Damian Murphy 44'
3 - 2 Full time
Chipping
  • Harris Bailey 5'
  • Anthony Slater 52'

Division 1 Reserve

15:00
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Steve McEwan 33'
  • own goal 45'
  • Harvey Walford 56'
3 - 2 Full time
Poulton Reserves
  • Chris Long 52'
  • Billy Joyce 85'
15:00
CMB Reserves
  • Josh Pope 35'
  • Josh Pope 46'
  • Scott McNair 67'
  • Harry Dixon 77'
4 - 5 Full time
Lostock St Gerards Reserves
  • Josh Taylor 19'
  • Harry Mahon 60'
  • James Morley 80'
  • Tristan Tylor 83'
  • John Sharples 89'
15:00
Eagley Reserves
P - P
Thornton Cleveleys Reserves
15:00
Horwich St Marys Victoria Reserves
  • Jon Shaklady 0'
  • Jon Shaklady 0'
  • Kyle Boulding 0'
  • Jacob Stevenson 0'
4 - 2 Full time
Fulwood Amateurs Reserves
  • Kane Froggatt 0'
  • Hugo Strand 0'

Division 2 Reserve

15:00
Coppull United Reserves
  • Gregg Brickell 1'
  • Gregg Brickell 30'
  • Scott Hendy 52'
  • Lee Richardson 62'
  • Lee Richardson 84'
5 - 0 Full time
Chipping Reserves
15:00
Lytham Town Reserves
  • Tarren Moxon 57'
  • Tarren Moxon 88'
2 - 2 Full time
Milnthorpe Corinthians Reserves
  • Will Booth 18'
  • Chris Harper 84'

Challenge Cup - 2nd Round

15:00
Dalton United
  • Gareth Jones 0'
  • Gareth Jones 0'
  • Gareth Jones 0'
  • Jonathan While 0'
4 - 1 Full time
Cartmel & District
  • Karl Davidson 0'
15:00
Freckleton
2 - 3 Full time
Kendal United
15:00
Storeys
  • Alex Parrott 42'
  • Daniel Palin 68'
  • Alex Parrott 82'
3 - 4 Full time
Rossendale
  • Tom Hulme 15'
  • Tom Hulme 34'
  • Jordan Hilton 56'
  • scott Wylie 70'

Richardson Cup - 2nd Round

15:00
Hurst Green
  • Jordan Monk 45'
1 - 3 Full time
Burscough Richmond
  • Dillon Bosque-Green 5'
  • own goal 34'
  • Jordan Warde 82'
15:00
Tempest United
  • Matthew Davies 15'
  • Tom Booth 18'
  • Matthew Davies 68'
3 - 2 Full time
Euxton Villa
  • Ethan Darr 26'
  • Josh Briggs 38'
15:00
Thornton Cleveleys
  • Adam Heaney 55'
  • Daniel Stoney 70'
2 - 3 Full time
Blackpool Wren Rovers
  • Dejay Delacruz 7'
  • Kian Makepeace 47'
  • Carl Eastwood 90' (Pen)

Stewart Rowe Memorial Cup - 2nd Roud

15:00
Lytham Town Reserves
0 - 2 Full time
Wyre Villa Reserves
  • Daniel Fryer 12'
  • Ben Cecil 45'

Saturday 5 February 2022

Premier Division

15:00
Blackpool Wren Rovers
0 - 2 Full time
Fulwood Amateurs
  • Guy Hall 40'
  • Lucas Weaver 62'
15:00
Burscough Richmond
  • Jordan Lorde 7'
  • Jordan Lorde 32'
2 - 1 Full time
Poulton
  • Corey Harrison 63'
14:30
Euxton Villa
  • Josh Briggs 91'
1 - 2 Full time
Coppull United
  • Jordan Bentham 18'
  • Jordan Bentham 24'
15:00
Hurst Green
  • Billy Poole 26'
1 - 2 Full time
Whitehaven Amateurs
  • Bobby Carter 15'
  • Ben Poewll 53'
15:00
Southport Hesketh
P - P
Vickerstown
15:00
Tempest United
  • Jordan Pendlebury 67' (Pen)
  • Matthew Westwell 69'
2 - 2 Full time
Lytham Town
  • Dan Stammers 5'
  • Gary Lowcock 45'
15:00
Thornton Cleveleys
  • Jordan Moran 15'
1 - 0 Full time
CMB
15:00
Turton
P - P
Slyne with Hest

Division 1

15:00
Crooklands Casuals
  • Tom Harris 17'
1 - 1 Full time
Milnthorpe Corinthians
  • Ben Thomas 85'
15:00
Eagley
P - P
Haslingden St. Marys
15:00
Lostock St Gerards
P - P
Horwich St Marys Victoria
15:00
Millom
  • Jamie Pattinson 10'
  • Danny Pattinson 37'
  • Jamie Pattinson 60'
  • Jamie Pattinson 82'
4 - 3 Full time
Kendal County
  • Matthew Casson 13'
  • Jacob Carway 46'
  • Ben Barrow 56'
15:00
Stoneclough
P - P
Croston Sports
15:00
Ulverston Rangers
0 - 2 Full time
Hesketh Bank
15:00
Wyre Villa
  • Layton Hartley 10'
1 - 0 Full time
Hawcoat Park

Division 2

15:00
Carnforth Rangers
P - P
Walney Island
15:00
Dalton United
  • Ryan Brown 0'
1 - 2 Full time
Rossendale
  • Michael Saunders 0'
  • Tom Walker 0'
15:00
Garstang
1 - 0 Full time
Cartmel & District
15:00
Kendal United
P - P
Chipping
15:00
Storeys
P - P
Furness Rovers

Division 1 Reserve

15:00
CMB Reserves
P - P
Lostock St Gerards Reserves
15:00
Fulwood Amateurs Reserves
  • Noah Hindley 17'
1 - 1 Full time
Croston Sports Reserves
  • Harvey Parker 15'
15:00
Horwich St Marys Victoria Reserves
P - P
Burscough Richmond Reserves
15:00
Poulton Reserves
1 - 2 Full time
Eagley Reserves
15:00
Thornton Cleveleys Reserves
0 - 5 Full time
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Oliver Hesford 20'
  • Connor Taafe 50'
  • Steve McEwan 60'
  • Archie Addison 65'
  • Aiden Burrows 80'

Division 2 Reserve

15:00
Coppull United Reserves
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Lee Richardson 0'
  • Callum Ellis 0'
  • Tom Cooper 0'
8 - 1 Full time
Fulwood Amateurs A
  • Christian Bolton 0'
15:00
Galgate Reserves
P - P
Storeys Reserves
15:00
Haslingden St. Marys Reserves
P - P
Thornton Cleveleys A
15:00
Hesketh Bank Reserves
  • John Ashcroft 0'
  • John Ashcroft 0'
  • own goal 0'
3 - 2 Full time
Carnforth Rangers Reserves
  • Cole Holt 0'
  • Alex Worthington 0'
15:00
Milnthorpe Corinthians Reserves
P - P
Chipping Reserves

Latest news

Horner in hotseat at Poulton
Poulton Horner in hotseat at Poulton

Craig Horner has been announced as Poulton FC's new manager.

New Milnthorpe boss Gardner: 'We're starting from scratch'
Milnthorpe Corinthians New Milnthorpe boss Gardner: 'We're starting from scratch'

Shaun Gardner has put his Milnthorpe Corinthians players through their first pre-season paces – after admitting his first few weeks in a managerial role was “challenging”.

Marshall: 'It’s an opportunity I couldn’t pass up'
Milnthorpe Corinthians Marshall: 'It’s an opportunity I couldn’t pass up'

Jimmy Marshall admitted it was a wrench to leave his title-winning Milnthorpe Corinthians side – but said he couldn’t turn down the chance to manage at Kendal Town.

West Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe