Results

Saturday 27 November 2021

Premier Division

14:00
Burscough Richmond
  • Paul Bosque-Green 44'
  • Jordan Lorde 48'
  • Dylan Bousique-Green 71'
3 - 0 Full time
Whitehaven Amateurs
14:00
CMB
P - P
Slyne with Hest
14:00
Fulwood Amateurs
  • Lucas Weaver 32'
  • Lucas Weaver 69'
2 - 0 Full time
Poulton
14:00
Lytham Town
  • Bob Harris 0'
  • Ross Ainsworth 0'
  • Danny Scarlett 0'
3 - 2 Full time
Hurst Green
  • Jordan Rawcliffe 0'
  • Jordan Rawcliffe 0'
14:00
Southport Hesketh
0 - 7 Full time
Euxton Villa
  • George Davies 40'
  • George Davies 42'
  • Tom Murphy 56'
  • Nathan Parish 76'
  • Joey Mullen 78'
  • Callum Speed 83'
  • Ian Billington 90'
14:00
Tempest United
  • Jordan Pendlebury 20'
  • Aaron Thorpe 30'
  • Joel Shorthouse 37'
  • Aaron Thorpe 45'
  • Jordan Pendlebury 75'
5 - 0 Full time
Vickerstown
14:00
Thornton Cleveleys
0 - 1 Full time
Coppull United
  • Jack Wright 67'
14:00
Turton
P - P
Blackpool Wren Rovers

Division 1

14:00
Crooklands Casuals
0 - 3 Full time
Stoneclough
  • James Dickie 33'
  • Callum Walsh 65'
  • Ben Marshall 75'
14:00
Croston Sports
  • Jordan Freeman 17' (Pen)
  • Dom Case 69'
  • Connor Davis 85'
3 - 0 Full time
Horwich St Marys Victoria
14:00
Haslingden St. Marys
P - P
Milnthorpe Corinthians
14:00
Hawcoat Park
P - P
Eagley
14:00
Hesketh Bank
  • Nathan Gonzales 25'
1 - 1 Full time
Kendal County
  • Matthew Casson 70'
14:00
Millom
P - P
Lostock St Gerards
14:00
Ulverston Rangers
P - P
Wyre Villa

Division 2

14:00
Cartmel & District
P - P
Galgate
14:00
Freckleton
  • Samson Ogandaisi 17'
  • Sully Bishop 47'
  • Dylan Agnew 80'
3 - 1 Full time
Carnforth Rangers
  • Danny Thornton 30'
14:00
Furness Rovers
  • Jordan Chubb 49'
  • Jason Corkan 83'
2 - 3 Full time
Charnock Richard Reserves
  • own goal 8'
  • William Hopper 51'
  • Daniel Wyatt 79'
14:00
Garstang
P - P
Burnley United
14:00
Kendal United
  • Bailey Kenny 32'
  • Bailey Kenny 36'
  • Tom Russell 70'
  • Joe Fleming 87'
4 - 0 Full time
Dalton United
14:00
Rossendale
P - P
Walney Island
14:00
Storeys
P - P
Chipping

Division 1 Reserve

14:00
Blackpool Wren Rovers Reserves
P - P
Turton Reserves
14:00
Eagley Reserves
P - P
CMB Reserves
14:00
Fulwood Amateurs Reserves
  • Jamie Marvill 0'
  • Kane Froggatt 0'
2 - 3 Full time
Euxton Villa Reserves
  • Nick Buckley 0'
  • Nick Buckley 0'
  • Ryan Thompson 0'
14:00
Horwich St Marys Victoria Reserves
1 - 3 Full time
Thornton Cleveleys Reserves
14:00
Hurst Green Reserves
  • John Stead 16'
  • Louis James 45'
  • Zac Foley 71'
3 - 4 Full time
Croston Sports Reserves
  • Harry Hardacre 18'
  • Declan Booth 25'
  • George Rose 52'
  • Harry Hardacre 65'
14:00
Lostock St Gerards Reserves
  • Jordan Wignall 10'
  • Andrew Shaw 18'
  • Jordan Wignall 54'
  • Jordan Wignall 62'
4 - 4 Full time
Burscough Richmond Reserves
  • David Sharkey 40'
  • Raj Uppal 48'
  • Raj Uppal 58'
  • Raj Uppal 90'
14:00
Poulton Reserves
  • Matthew Seal 19'
  • Jack Murphy 20'
  • Matthew Seal 25'
  • Matthew Sillett 48' (Pen)
4 - 2 Full time
Tempest United Reserves
  • Nathan Monson 57'
  • Luke Bennett 82'

Division 2 Reserve

14:00
Carnforth Rangers Reserves
  • Richard Bell 38'
  • Ben Turton 75'
2 - 1 Full time
Hesketh Bank Reserves
  • Ryan Fox 35'
14:00
Coppull United Reserves
P - P
Thornton Cleveleys A
14:00
Galgate Reserves
  • Aaron Cartwright 86'
1 - 7 Full time
Rossendale Reserves
  • Regan O`Brien 19'
  • Dylan Harris 33'
  • Stephen Claxon 46'
  • own goal 51'
  • Regan O`Brien 55'
  • Harry Buckley 81'
  • Steve Dunleavy 85'
14:00
Milnthorpe Corinthians Reserves
  • Dan Nowell 37'
  • Tom Jackson 75'
2 - 2 Full time
Fulwood Amateurs A
  • Oliver Jones 22'
  • Matthew Billington 56'
14:00
Wyre Villa Reserves
  • Leon McLaughlin 30'
1 - 0 Full time
Lytham Town Reserves

Saturday 20 November 2021

Premier Division

14:00
Blackpool Wren Rovers
  • Jack Arrowsmith 80'
  • Jack Arrowsmith 89'
2 - 0 Full time
Southport Hesketh
14:00
Burscough Richmond
  • Billy Whittle 23'
  • Jordan Lorde 49'
2 - 1 Full time
Coppull United
  • own goal 77'
14:00
CMB
  • Dylan Winstanley 24'
  • Charlie Scholes 38'
  • Charlie Scholes 66'
  • Charlie Scholes 70' (Pen)
4 - 3 Full time
Poulton
  • Mauro Talmantes 21'
  • Mauro Talmantes 45'
  • Mauro Talmantes 51'
14:00
Hurst Green
  • own goal 89'
1 - 1 Full time
Euxton Villa
  • Alex Colquhoun 38'
14:00
Lytham Town
0 - 0 Full time
Fulwood Amateurs
14:00
Slyne with Hest
0 - 2 Full time
Turton
  • Kieron Sisson 37'
  • Harry Wood 70'
14:00
Vickerstown
0 - 1 Full time
Thornton Cleveleys
  • Adam Heaney 14'
14:00
Whitehaven Amateurs
0 - 4 Full time
Tempest United
  • Joel Shorthouse 5'
  • Jordon Coop 20'
  • Aaron Thorpe 58'
  • Jordon Coop 70'

Division 1

14:00
Askam United
  • Sam Taylor 70'
  • Sam Taylor 74' (Pen)
2 - 3 Full time
Haslingden St. Marys
  • Reece Barton 14'
  • Reece Barton 54'
  • Harvey Hayhurst 60'
14:00
Eagley
  • Jordan Hibbert 65'
  • Bailey Wallace 80'
2 - 2 Full time
Millom
  • Drew Postlewaite 47'
  • Jamie Pattinson 88'
14:00
Kendal County
  • own goal 30' (OG)
  • Brody Moffatt 55'
2 - 1 Full time
Croston Sports
  • Dom Swarbrick 70'
14:00
Lostock St Gerards
  • Mark Carlton 18'
  • Jordan Glover 30'
  • own goal 45' (OG)
  • Harry Ryding 57'
  • Wes Alexander 64'
5 - 6 Full time
Ulverston Rangers
  • Jordan McGarry 32'
  • Mark Jackson 46'
  • Mark Jackson 66'
  • Sean Mooney 69'
  • Josh Catlott 75'
  • Mark Jackson 90'
14:00
Milnthorpe Corinthians
  • Aaron Hoyle 55' (Pen)
1 - 0 Full time
Hawcoat Park
14:00
Stoneclough
  • Aaron Hargreaves 74'
1 - 0 Full time
Horwich St Marys Victoria
14:00
Wyre Villa
  • own goal 22' (OG)
  • own goal 44' (OG)
2 - 2 Full time
Hesketh Bank
  • Kevin Edgar 15'
  • Tom Smyth 85'

Division 2

14:00
Chipping
  • Harris Bailey 13'
1 - 1 Full time
Carnforth Rangers
  • Damian Murphy 0'
14:00
Dalton United
  • Robbie McMurdo 30'
1 - 1 Full time
Burnley United
  • Brandon Masson 93'
14:00
Galgate
  • Aaron Helliwell 29' (Pen)
1 - 3 Full time
Freckleton
  • Jack Williams 38'
  • Reece Jones 55'
  • Owen Johnrose 84'
14:00
Garstang
0 - 3 Full time
Charnock Richard Reserves
  • Sam Milburn 14'
  • Sam Milburn 56'
  • Sam Milburn 61'
14:00
Rossendale
  • Will Foster 1'
  • scott Wylie 8'
  • Tom Hulme 44'
  • Luke Simpson 49'
  • Jack Cassidy 70'
  • Tom Hulme 85'
6 - 1 Full time
Furness Rovers
  • Liam Shields 35'
14:00
Storeys
  • Wayne Beswick 65'
  • Matthew Poole 76'
2 - 2 Full time
Kendal United
  • Marco Thompson 51'
  • Bailey Kenny 90' (Pen)
14:00
Walney Island
  • James Bailey 42'
  • Zach Walker 50'
2 - 0 Full time
Cartmel & District

Division 1 Reserve

14:00
Croston Sports Reserves
  • Mark Forshaw 47'
1 - 2 Full time
CMB Reserves
  • Jack Locke 40'
  • Michael Ford 44'
14:00
Euxton Villa Reserves
  • Nick Buckley 26'
  • Ashley Ball 35'
  • Zac Wilkes 67'
  • Lewis Sullivan 75'
4 - 1 Full time
Burscough Richmond Reserves
  • Tom Hilditch 41'
14:00
Fulwood Amateurs Reserves
0 - 1 Full time
Hurst Green Reserves
  • John Stead 14'
14:00
Horwich St Marys Victoria Reserves
1 - 3 Full time
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Harvey Walford 0'
  • Harvey Walford 0'
  • Luke Smith 0'
14:00
Tempest United Reserves
  • Mark Drew 5'
  • Nick Skelly 8'
  • Nathan Monson 10'
  • Adam Shorrock 17'
  • Mark Drew 25'
  • Nathan Monson 40'
  • Adam odonnall 60'
7 - 4 Full time
Eagley Reserves
  • Jayden Baker 32'
  • Jayden Baker 52'
  • Kurtis Ralph 80'
  • own goal 88'
14:00
Thornton Cleveleys Reserves
  • Lewis Bowes 18'
  • Billy Cartmell 32'
  • Billy Cartmell 60'
  • Billy Cartmell 70'
  • Lewis Bowes 74'
5 - 2 Full time
Poulton Reserves
  • Matthew Seal 47'
  • Matthew Sillett 82'
14:00
Turton Reserves
  • Lewis Nolan 29'
  • James Buckley 56'
2 - 4 Full time
Lostock St Gerards Reserves
  • Andrew Shaw 9'
  • Jordan Wignall 23'
  • Jordan Wignall 60'
  • Jordan Wignall 79'

Division 2 Reserve

14:00
Carnforth Rangers Reserves
  • Anthony Crabtree 24'
  • Cole Holt 70'
2 - 3 Full time
Chipping Reserves
  • Henry Harrison 15' (Pen)
  • Kristian Bibby 50'
  • Henry Harrison 60' (Pen)
14:00
Coppull United Reserves
  • Daniel Fishwick 50'
  • Scott Hendy 55'
2 - 2 Full time
Wyre Villa Reserves
  • Rob Norton 30'
  • Ryan Yates 90'
14:00
Haslingden St. Marys Reserves
  • Matt Martindale 9'
  • Lewis Reeder 30'
  • Alfie Edmundson 60'
  • Joe McQuade 70'
  • Jack Mounsey 80'
5 - 1 Full time
Storeys Reserves
  • Luke Carpenter 20'
14:00
Thornton Cleveleys A
  • Connor Thompson 42'
  • John Wilson 50'
  • Matt Gardner 52'
  • Harrison Naismith 80'
  • Harrison Naismith 86'
5 - 8 Full time
Fulwood Amateurs A
  • Matthew Billington 15'
  • Max Botes 20'
  • Max Botes 36'
  • Matthew Billington 55'
  • Layton Kirnon 65'
  • Layton Kirnon 68'
  • Matthew Billington 70'
  • Layton Kirnon 85'

Saturday 13 November 2021

Premier Division

14:00
Coppull United
  • Nathan Bibby 9'
1 - 2 Full time
Hurst Green
  • Marc Young 31'
  • Jordan Monk 62'
14:00
Poulton
  • Stuart Danson 41'
1 - 2 Full time
Burscough Richmond
  • Dillon Bosque-Green 23'
  • Danny Huyton 79' (Pen)
14:00
Southport Hesketh
  • Adam Mackin 20'
1 - 0 Full time
Lytham Town
14:00
Thornton Cleveleys
  • Adam Heaney 20'
  • Dom Lawson 40'
  • Dom Lawson 48'
  • Dom Lawson 53'
  • Matthew Wood 69'
  • Reece Young 69'
  • Josh O`Neil 77'
  • Josh O`Neil 81'
8 - 0 Full time
Whitehaven Amateurs
14:00
Turton
0 - 2 Full time
CMB
  • own goal 47'
  • Daniel Locke 72'

Division 1

14:00
Askam United
  • Harry Bolton 35'
  • Sam Taylor 70' (Pen)
  • Harvey Irvine 79'
3 - 1 Full time
Ulverston Rangers
  • Zac Milby 62'
14:00
Crooklands Casuals
0 - 2 Full time
Hawcoat Park
  • own goal 30'
  • Nathan Cloudsdale 93'
14:00
Horwich St Marys Victoria
  • Jonathan Shacklady 0'
1 - 1 Full time
Eagley
  • Rhys Hardie 0'
14:00
Kendal County
  • Brody Moffatt 25' (Pen)
1 - 3 Full time
Millom
  • Danny Pattinson 35'
  • Jamie Pattinson 55'
  • Danny Pattinson 60'
14:00
Lostock St Gerards
P - P
Croston Sports
14:00
Milnthorpe Corinthians
  • Steven Yawson 1'
1 - 2 Full time
Hesketh Bank
  • Tony Bond 26'
  • Tom Smyth 42'

Division 2

14:00
Burnley United
  • Harris Tomlinson 42'
  • Niall Edmondson 60'
  • joe Rodriguez 65'
  • joe Rodriguez 70'
  • joe Rodriguez 90'
5 - 3 Full time
Charnock Richard Reserves
  • Ross Ellison 5'
  • Connor Jamieson 16'
  • Connor Jamieson 38'
14:00
Cartmel & District
  • Danny Reeve 40'
1 - 0 Full time
Dalton United
14:00
Chipping
  • John Ross 10'
  • Martin Cookson 25'
  • Matthew Shorrock 36'
  • Luke Conti 70'
4 - 0 Full time
Garstang
14:00
Freckleton
  • Steven Johnson 90'
1 - 1 Full time
Rossendale
  • scott Wylie 90'
14:00
Furness Rovers
  • Jordan Chubb 73'
  • Owen Griffiths 82'
2 - 4 Full time
Galgate
  • Jakub Kowalik 16'
  • Jakub Kowalik 26'
  • Ciaran Killfin 75'
  • Ciaran Killfin 84'

Division 1 Reserve

14:00
Burscough Richmond Reserves
  • Raj Uppal 36'
1 - 5 Full time
Fulwood Amateurs Reserves
  • Harrison Botes 10'
  • Kane Froggatt 47'
  • Kane Froggatt 78'
  • Noah Hindley 90'
  • Aaron Alton 94'
14:00
CMB Reserves
  • Michael Ford 44'
  • Josh Pope 75'
2 - 4 Full time
Turton Reserves
  • Tom McKee 0'
  • Tom McKee 0'
  • Leighton Clough 0'
  • Leighton Clough 0'
14:00
Croston Sports Reserves
  • Mark Forshaw 20'
  • Luke Blockley 46'
2 - 2 Full time
Thornton Cleveleys Reserves
  • Josh Wood 16'
  • Billy Cartmell 60'
14:00
Eagley Reserves
0 - 7 Full time
Horwich St Marys Victoria Reserves
  • Kyle Boulding 0'
  • Kyle Boulding 0'
  • Joe McLean 0'
  • Saul Guffogg 0'
  • Jacob Stevenson 0'
  • Taylor Pugh 0'
  • Philip Wallace 0'
14:00
Hurst Green Reserves
  • Gary Knight 0'
  • Gary Knight 0'
  • Gary Knight 0'
  • Matthew Bagot 0'
  • Courtney Grell 0'
  • John Stead 0'
6 - 1 Full time
Poulton Reserves
  • Tom Shuttleworth 0'
14:00
Tempest United Reserves
  • Mark Drew 65'
  • Nick Skelly 75'
  • Nick Skelly 77'
3 - 0 Full time
Lostock St Gerards Reserves

Division 2 Reserve

14:00
Carnforth Rangers Reserves
  • Cole Holt 16'
  • Cole Holt 26'
  • Sam Lancaster 28'
  • Cole Holt 56'
  • Richard Bell 70'
5 - 0 Full time
Storeys Reserves
14:00
Fulwood Amateurs A
  • Jack Bashall 84'
1 - 6 Full time
Haslingden St. Marys Reserves
  • Toby Wilkinson 21'
  • Forlan Jakovleves 28'
  • Zach Brierley 60'
  • Joe McQuade 65'
  • Jack Mounsey 75'
  • Jack Mounsey 87'
14:00
Galgate Reserves
0 - 5 Full time
Coppull United Reserves
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Gregg Brickell 0'
  • Lee Richardson 0'
14:00
Hesketh Bank Reserves
0 - 3 Full time
Wyre Villa Reserves
  • Rob Norton 45'
  • Daniel Fryer 46'
  • Daniel Fryer 70'
14:00
Lytham Town Reserves
  • Kai Clarkson 33'
1 - 0 Full time
Chipping Reserves
14:00
Rossendale Reserves
  • Luke Tudor 0'
  • Dylan Harris 0'
  • Luke Tudor 0'
3 - 1 Full time
Milnthorpe Corinthians Reserves
  • Jonathan Booth 0'

Lancashire FA Amateur Shield - 3rd Round

14:00
Blackpool Wren Rovers
1 - 2 Full time
AthertonTown
14:00
Haslingden St. Marys
0 - 0 Full time
Stoneclough
Stoneclough win 6 - 7 on penalties.
14:00
Pennington
1 - 2 Full time
Fulwood Amateurs
14:00
Slyne with Hest
1 - 1 Full time
Tempest United
Slyne with Hest win 4 - 3 on penalties.
14:00
Storeys
0 - 4 Full time
Vickerstown
14:00
Wyre Villa
5 - 1 Full time
Carnforth Rangers

Stewart Rowe Memorial Cup - 1st Round

14:00
Euxton Villa Reserves
  • Josh Briggs 1'
  • Lewis Sullivan 21'
  • Lewis Sullivan 30'
  • Nick Buckley 55'
  • Dane Westwood 90'
5 - 2 Full time
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Steve McEwan 70' (Pen)
  • Sam Dyer 80'

Saturday 6 November 2021

Premier Division

14:00
Blackpool Wren Rovers
  • Danny Morris 12'
  • Josh Few 73'
2 - 3 Full time
Vickerstown
  • Scott McDonald 48'
  • Jackson Round 69'
  • Jackson Round 72'
14:00
Burscough Richmond
  • Billy Whittle 21'
1 - 4 Full time
Hurst Green
  • Gary Basterfield 15'
  • James Barnes 31'
  • Jordan Monk 62'
  • Jordan Monk 75'
14:00
Coppull United
  • Jack Ramshaw 2'
1 - 4 Full time
Tempest United
  • Aaron Thorpe 8'
  • Jordon Coop 14'
  • Matthew Davies 42'
  • Jordon Coop 78'
14:00
Euxton Villa
  • Sean Elliott 65'
1 - 2 Full time
CMB
  • Dan Crook 5' (Pen)
  • Dan Crook 55' (Pen)
14:00
Fulwood Amateurs
  • Lucas Weaver 10'
  • Will Pitt 59'
  • Joe Hooper 90'
3 - 3 Full time
Thornton Cleveleys
  • Dom Lawson 24'
  • Dom Lawson 28'
  • Lewis Walmsley 86'
14:00
Lytham Town
0 - 4 Full time
Slyne with Hest
  • Robbie Moorings 0'
  • Reece Pearce 0'
  • Joe Cotton 0'
  • Danny Dixon 0'
14:00
Whitehaven Amateurs
  • Kian Goulding 0'
  • Owen Woodburn 0'
2 - 1 Full time
Turton
  • Vladut Spiradon 0'

Division 1

14:00
Crooklands Casuals
P - P
Milnthorpe Corinthians
14:00
Croston Sports
  • Dom Case 34'
  • Dom Case 70'
2 - 8 Full time
Wyre Villa
  • oliver evans 3'
  • Robbie Parker 12'
  • Adam Stammers 17'
  • Robbie Parker 37'
  • Ryan Moore 42'
  • Ryan Moore 70'
  • Adam Stammers 80' (Pen)
  • Dion Holden 90'
14:00
Hawcoat Park
  • Mike Melia 30'
1 - 0 Full time
Askam United
14:00
Hesketh Bank
  • Kevin Edgar 5'
  • Kevin Edgar 59'
  • Josh Norgate 66'
3 - 2 Full time
Haslingden St. Marys
  • Alex White 45'
  • David Linguard 48'
14:00
Horwich St Marys Victoria
  • Sam Little 20'
1 - 0 Full time
Lostock St Gerards
14:00
Millom
  • Ben McDonald 25'
  • Ben McDonald 32'
  • Jamie Pattinson 47'
  • Jamie Pattinson 82'
  • Danny Pattinson 86'
5 - 3 Full time
Eagley
  • Bailey Wallace 0'
  • Akbar Koshab 0'
  • Bailey Wallace 0'
14:00
Ulverston Rangers
P - P
Stoneclough

Division 2

14:00
Burnley United
  • Michael White 72'
  • joe Rodriguez 90'
2 - 1 Full time
Galgate
  • Asa Stone 62'
14:00
Cartmel & District
0 - 4 Full time
Furness Rovers
  • Max Green 20'
  • Keith Holmes 50'
  • Jordan Chubb 60'
  • Rob While 75'
14:00
Charnock Richard Reserves
  • Ross Ellison 25'
1 - 4 Full time
Rossendale
  • scott Wylie 8'
  • Tom Hulme 33'
  • own goal 82' (OG)
  • Jordan Hilton 90'
14:00
Chipping
  • Harris Bailey 0'
  • Harris Bailey 0'
  • Harris Bailey 0'
  • Rick Coar 0'
  • Luke Conti 0'
5 - 0 Full time
Kendal United
14:00
Dalton United
  • Frazer Shand 15'
  • Tomas Sanchez 45'
  • Gareth Jones 55'
3 - 3 Full time
Freckleton
  • Josh Porter 8'
  • Dylan Agnew 87'
  • Theo Ball 90'
14:00
Garstang
P - P
Carnforth Rangers
14:00
Walney Island
  • James Bailey 25'
  • Zach Walker 47'
  • Matthew McKee 63'
3 - 2 Full time
Storeys
  • Jenson Butterworth 84'
  • Jenson Butterworth 90'

Division 1 Reserve

14:00
CMB Reserves
0 - 1 Full time
Blackpool Wren Rovers Reserves
  • Aiden Burrows 40'
14:00
Lostock St Gerards Reserves
P - P
Horwich St Marys Victoria Reserves
14:00
Poulton Reserves
  • Matthew Seal 36'
  • Rylan Casey 56'
  • Rylan Casey 66'
  • Chris Long 81'
4 - 2 Full time
Croston Sports Reserves
  • Josh Sarda 8' (Pen)
  • Josh Sarda 75'
14:00
Tempest United Reserves
  • Nick Skelly 10'
  • Adam Shorrock 12'
  • Ryan Keegan 26'
  • Oliver Groocock 40'
  • Nick Skelly 65'
5 - 2 Full time
Burscough Richmond Reserves
  • Sean Brady 50'
  • Ollie Molyneux 70'
14:00
Thornton Cleveleys Reserves
  • own goal 0' (OG)
  • Rob McKitchen 0'
  • James Rawcliffe 0'
3 - 1 Full time
Euxton Villa Reserves
14:00
Turton Reserves
P - P
Hurst Green Reserves

Division 2 Reserve

14:00
Carnforth Rangers Reserves
  • Cole Holt 5'
  • Gino Valente 40'
  • Cole Holt 49'
  • Dylan Pedley 90' (Pen)
4 - 1 Full time
Lytham Town Reserves
  • Adam Zyda 29'
14:00
Haslingden St. Marys Reserves
  • Henry Hindle 10'
  • Henry Hindle 55'
  • own goal 80' (OG)
3 - 2 Full time
Coppull United Reserves
  • Scott Hendy 20'
  • Scott Hendy 67'
14:00
Rossendale Reserves
  • Dylan Harris 0'
  • Dylan Harris 0'
  • Dylan Harris 0'
  • Jonathan Booth 0'
4 - 0 Full time
Chipping Reserves
14:00
Storeys Reserves
0 - 4 Full time
Hesketh Bank Reserves
  • Jack O`Neill 13'
  • Ronan Khan 16'
  • David Yates 20'
  • Ryan Fox 39'

Stewart Rowe Memorial Cup - 1st Round

14:00
Galgate Reserves
  • Ryan Walton 7'
  • Philip Mitchell 29'
  • Ryan Walton 40'
  • Jonathan Thom 52'
  • Esan Goulbourne 58'
  • Lewis Thom 81'
6 - 4 Full time
Eagley Reserves
  • Corvelli Kennedy 0'
  • Corvelli Kennedy 0'
  • Liam Costello 0'
  • Calvin Ashcroft 0'
14:00
Wyre Villa Reserves
  • Sam Bowling 12'
  • Sam Bowling 15'
  • Daniel Fryer 70'
3 - 1 Full time
Fulwood Amateurs Reserves
  • Kane Froggatt 89'

Latest news

Fulwood denied by resilient Coppull in 'cracking' tussle
Fulwood Amateurs Fulwood denied by resilient Coppull in 'cracking' tussle

Fulwood Amateurs missed the chance to close the gap on the Premier Division pacesetters after a 0-0 stalemate with Coppull United, with pictures by STEVE TAYLOR.

Lawson brings good tidings to Thornton title charge
Thornton Cleveleys Lawson brings good tidings to Thornton title charge

And that's a wrap! THEO HEWSON-BETTS takes us through the final weekend of matches for 2021 with pictures of Blackpool Wren Rovers Res v CMB Res from the ever-excellent STEVE TAYLOR.

Morris treble sinks derby rivals as league pays tribute to Cliff
Thornton Cleveleys Morris treble sinks derby rivals as league pays tribute to Cliff

Danny Morris was the darling of the Fylde coast as his first half hat-trick cemented Thornton Cleveleys' spot at the top of the Premier Division, with pictures from Charnock Richard Res v Cartmel and District by STEVE TAYLOR.

West Lancashire Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe